середа, 25 червня 2014 р.

Протоиерей-психолог Андрей Лоргус: миф помогает людям выжить

Мифы оказывают огромное влияние на жизнь и отдельного человека, и целых народов, они чрезвычайно живучи, и чтобы от них избавиться, нужна огромная рациональная и духовная работа личности над собой, утверждает ректор Института христианской психологии протоиерей Андрей Лоргус.
Ректор Института христианской психологии протоиерей Андрей Лоргус рассказал в интервью РИА Новости, что такое миф и какова его роль в нашей жизни, особенно в условиях информационной войны, когда все ее участники обвиняют противоположную сторону в создании ложной, мифологической картины происходящего. Беседовала Марина Борисова.

Миф обслуживает страх

- Отец Андрей, мифом зачастую называют самые разные вещи. С какой трактовкой чаще всего сталкиваетесь вы?
— Психология и идеология исходят из гипотезы, что миф обслуживает определенные потребности человека, в том числе и неосознаваемые. Самый простой вариант — это когда он обслуживает страх. Ведь страх, который испытывает человек, племя, народ, вполне может быть понят рационально, а может — через миф. И благодаря работе мифа, людям становится легче, у них появляется ощущение, что они знают, где выход, знают, что надо делать.

вівторок, 24 червня 2014 р.

20-летие ОЕ: Вакарчук в беседе с НВ назвал 20 главных открытий человечества


Антон Онуфриенко
Эвристическое начало: Святослав Вакарчук уверен, что в научных изобретениях и создании музыки немало общего
Фото: Александр Медведев
Эвристическое начало: Святослав Вакарчук уверен, что в научных изобретениях и создании музыки немало общего
Святослав Вакарчук, знаменитый музыкант и физик по образованию, называет 20 главных открытий человечества в канун 20‑летия своей группы Океан Ельзи
Святослав Вакарчук, лидер культовой группы Океан Ельзи и кандидат физико-математических наук, считает все изобретения человечества закономерностью. Открытия делают конкретные люди, уверен он, но этому всегда способствует спрос и “определенный уровень шума в научной сфере”.
НВ беседует с известным музыкантом в разгар тура его группы, приуроченного к ее 20‑летию. Однако разговор, как ни странно, идет не о музыке, а о науке. Вакарчук обстоятельно и едва ли не с большим удовольствием, чем о музыке, рассуждает на эту тему, пытается подвести итоги и объяснить, как рождается что‑то принципиально новое.

10 мальовничих сіл Західної України, де варто побувати цього року (20 фото)

west_vilage
Західна Україна – це не лише гірські Карпати, красива архітектура Львова і численні замки.
Західна Україна – це села. Безліч крихітних, ніби намальованих, нікому невідомих. Великих за розміром і величних сіл. Історичні, старовинні, вічні… таємничі, містичні і вигадані, милі і кумедні. Вони – унікальні. Завітайте – і кожне з них розкаже вам свою вражаючу історію, а, може, казку. Ця казка, що пахне полином Поділля, сходить сонцем над руїнами фортець, вмивається водами Нічлави і колишеться на степових травах вічних доріг, поведе вас у таємницю, щоб навічно закохати у красу українських сіл.
Vsviti.com.uа запрошує познайомитись із десятьма маловідомими туристичними об’єктами Західної України.

с. Брага, Хмельницька обл.

300-літнє кладовище; мавзолей Жебровських 1909 року; та найкращий вид на Хотинську фортецю.
345485t9h8rv6d532vs9c98f345
Castle Khotin. Dawn.
За незвичайним ракурсом Хотинської фортеці сюди їздять навіть фотографи із світовими іменами. Щоб побачити цю приголомшуючу красу на власні очі, варто завітати у село неподалік Хотина. Та це не все, чим сподобається Брага. Цікаво буде побродити дуже старим польським цвинтарем із неоготичними надгробками. Саме на його території в гущі високих дубів стоїть загадковий костел-капличка. Це – мавзолей давньої польської родини, трьох представників якої там поховано. Ось така справжня історична перлина хмельницької провінції – зі своєю красою, загадковістю та незвичними принадами. Місце, що може стати справжньою знахідкою навіть для досвідченого туриста.

пʼятниця, 20 червня 2014 р.

ЗАПУЩЕНА КРУПНЕЙШАЯ В МИРЕ СОЛНЕЧНАЯ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЯ

Солечная энергия даже по ночам? Это начало новой эры человечества. Революционный план Калифорнии - 33% всей энергии от солнца и ветра уже через 5 лет (!). Штат продолжает огромными темпами наращивать мощности альтернативной электроэнергетики пытаясь обеспечить треть от всего энергопотребления за счет солнца, ветра и гейзеров уже к 2020 году. И вот в строю очередная мегаэлектростанция. Очередная, да не простая: это крупнейшая во всем мире солнечная станция. Она будет вырабатывает энергию для 140 000 домов, при этом делает она это даже после захода солнца. Как? Знакомьтесь: Иванпа Солар Электрик Систем. Давайте посмотрим поближе, как все это устроено и чем нам всем это грозит.

099_Ivanpah-Solar-Electric-Generating-System


2. Станция Иванпа Солар расположена в пустыне Мохаве, в 3 часах езды к востоку от Лос-Анджелеса. Ее строительство велось около трех лет, стоило 2 миллиарда 200 миллионов долларов и вот, наконец, весной 2014 года она введена в строй. Станция  вырабатывает абсолютно чистую энергию, без необходимости сжигать какое либо топливо. Энергия черпается от солнца, но при этом вырабатывается даже после его захода (!). Обратите внимание на три башни окруженные тысячами зеркал - в них весь секрет.                         

080_Ivanpah-Solar-Electric-Generating-System

3.

субота, 7 червня 2014 р.

Троїцька батьківська поминальна субота

Перед святкуванням Святої Тройці у православних проходить батьківська поминальна субота Троїцька, яка починається з вечора п'ятниці спеціальною поминальною службою, - парастасом. Парастас перекладається з грецького як клопотання. Вся Українська Православна Церква Київського Патріархату молиться перед Господом за своїх від віку спочилих православних.

Свято Святої Тройці – це свято заснування Церкви, і починається батьківською Троїцькою поминальною суботою, коли особливо поминаються всі покійні. Таким чином вони прилучаються до святкування заснування Церкви Христової. В день заснування Церкви, день Святої Трійці, Дух Божий все в світі освятив: і живих, і померлих. Тому отці Церкви від заснування Церкви поминали померлих, своїх батьків, братів і сестер. Панахиди служились ще в катакомбній Церкві, коли перші християни були гнані в Римській імперії. І слово "панахида" в буквальному перекладі з грецької мови означає "служіння вночі", молитва вночі за покійних. Коли Церква стала вільною, то панахида вийшла з катакомб і стала службою за покійних. З часом в Церкві з’явилися особливі поминальні суботи у Великий піст, Дмитріївська.

вівторок, 3 червня 2014 р.

Запрошуємо на міні-фестиваль на честь свята Трійці!

9:00 – початок богослужіння, л-я  св. Іоанна Золотоуста
11:00 – Молебень на освячення води та зілля.
11:30 – Відкриття міні-фестивалю:
       а) святковий козацький куліш від шеф-повара Олександра;

неділя, 1 червня 2014 р.

Історія "Новоросії" та її етнічний склад у XIX сторіччі

"Новороссия" заселялася переважно вихідцями з українських земель Російської імперії. Частка українців у Херсонській та Катеринославській губерніях складала 74%. А "великоросіян" у Херсонській губернії (включно з Одесою) було тільки 3%.
Від редакції: Заступник голови фракції Партії регіонів у ВР Олег Царьов повідомив про плани за допомогою місцевих референдумів створити "нову федеративну республіку Новоросія" на території 8 областей України - Харківської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Одеської.
"Новоросія розташується у межах Новоросійської губернії", - "уточнив" Царьов.
Не факт, що нардеп-сепаратист узагалі розуміється на історії та географії регіону. Він просто повторив квітневий виступ Путіна про те, що Південь та Схід України, "користуючись царською термінологією, є Новоросією", яку більшовики нібито незаконно передали Українській РСР у 1920-х роках, а тамтешнє населення є етнічними росіянами, яких негайно треба захистити.
"Історична Правда" попросила одеського історика Олега ҐАВУ розповісти про те, хто ж населяв Південь та Схід України у царські часи.
Але спершу редактор ІП Павло СОЛОДЬКО зробить екскурс у минуле так званої "Новоросії".
-------------
В історії України відомі дві Новоросійські губернії - адміністративні одиниці Російської імперії другої половини XVIII сторіччя. Вони недовго існували на території Північного Причорномор'я, Приазов'я та Криму.
А тисячі років до того ця степова територія була шляхом міграції кочових племен.
Найбільший на планеті Євразійський степ простягнувся на 7 тисяч км - від Угорщини до Китаю, від Дунаю до Хуанхе. Він займає 40% території сучасної України.
Український Степ - нині майже повністю розораний під аграрні культури внаслідок осідлої колонізації
Давні греки називали цю територію Великою Скіфією, європейці Середньовіччя - Великою Татарією, візантійці - Куманією, перси та тюрки - Дешт-і-Кипчак, тобто "Кипчацьке [Половецьке] поле", мешканці України ранньомодерних часів - Диким Полем або просто Полем.

Фашизм повертається в країну, яку колись зруйнував


Тимоті Снайдер
Професор Єльського університету (США).
Доктор наук (Оксфорд, 1997).
Фахівець з історії Східної Європи XX сторіччя
Битва в Україні означає все. Фашизм повертається на континент, який він колись зруйнував.
Ми легко забуваємо, як діє фашизм: як яскрава й осяйна альтернатива буденним обов’язкам повсякденного життя, як прославляння очевидно і тотально ірраціональних речей усупереч здоровому глуздові та досвіду.
Для фашизму характерна наявність збройних сил, що не виглядають як збройні сили, байдужість до законів війни в їх застосуванні до народів, котрі вважають за нижчі, захоплене прославляння "імперії" після контрпродуктивних захоплень землі.
Фашизм означає прославляння оголеного чоловічого тіла, нав’язливу стурбованість гомосексуальністю, котру водночас криміналізують та імітують.