субота, 23 серпня 2014 р.

Люди, изменившие ход истории страны, – о том, что такое "незалежна Україна"

Елена Трибушная
750
Первый президент Украины, мэр Львова, один из лучших писателей, полевой командир АТО и донецкий активист рассказали НВ, что значат для них слова "незалежна Україна"
ЛЕОНИД КРАВЧУК, первый президент Украины
 • Первый и главный фактор – когда граждане страны, хотя бы преобладающее большинство, считают себя независимыми. Потому что, если я один буду себя независимо чувствовать среди рабов, то моя независимость будет очень условная. Я не смогу ею наслаждаться, ее использовать. Я буду вынужден жить, как живет большинство.
 • Второй – независимое государство для меня – это когда народ сам определяет политический, экономический, социальный и международный курс государства, когда у него есть общая позиция, общая идея.
 • Третий – когда украинская власть избирается народом демократическим путем, когда власть не ощущает себя основным звеном общественной жизни, а служит народу – народ власть выбирает и может ее сместить.
Если я один буду себя независимо чувствовать среди рабов, то моя независимость будет очень условная
 • Четвертое – когда народ чувствует силу, гордость, честь, гонор; и когда видит, что власти поступают против интересов государства, народ может и должен ее сместить. Как Украине удалось во время Майдана: народ почувствовал, что власть действует вразрез с национальными интересами, и вышел на улицы, применил силу и сместил власть.
 • Пятое – когда все, что есть на земле, в земле и над землей принадлежит народу. И народ определяет, как использовать свои богатства, силу, какие принять законы, чтобы эта сила и богатство служили народу. И где народом не пользуются через разные формы обдуривания.
 • Я могу назвать очень много людей, которые ассоциируются у меня с независимостью. Например, Дмитрий Павлычко – он живет для независимой Украины, творит для нее. Иван Драч – тоже для меня символизирует независимую Украину. Я так вижу.
 • Я вижу целые регионы – Львовская область, Киев, тот же Херсон, Днепропетровская область – которые символизируют собой уже другое отношение к Украине.
 АЛЕКСАНДР ТУРЧИНОВ, председатель Верховной Рады Украины

_1_01
 • Перш за все, Незалежна Україна для мене – це українці. Великі і малі, україномовні та російськомовні, люди, які, не вагаючись, йдуть захищати свою Батьківщину, тому що по-іншому просто не можуть. Люди, які сьогодні збирають по копійці кошти на потреби армії, люди, які змогли самоорганізуватись і, не чекаючи комунальників, почати фарбувати паркани Києва в синьо-жовтий колір, це люди, які достойні бути щасливими, це люди, які почали розуміти – щоб змінити країну, потрібно почати з себе.
 • Незалежність в мене асоціюється з гідністю. Недаремно переможна революція на Майдані носила назву "Революція гідності".
Незалежна Україна – це 24 області, 2 міста, які мають спеціальний статус – Київ і Севастополь, і Автономна Республіка Крим
 • Незалежність – Майдан, який носить ім'я Незалежності, на якому двічі, ризикуючи життям, українці рятували свою країну.
 • Незалежна Україна – це 24 області, 2 міста, які мають спеціальний статус – Київ і Севастополь, і Автономна Республіка Крим.
 • Незалежність – це  перемога, яка буде завжди з нами, тому що з нами правда, з нами Бог, з нами Україна!
АНДРЕЙ САДОВЫЙ, мэр Львова
 • Будь-які символи є тим сильнішими, чим більше змісту вони несуть. Багато з символів нашої Незалежності набули потужного змісту саме в останні місяці.
 • Слова з нашого гімну "душу й тіло ми положим за нашу свободу" відтепер означають для багатьох українців реальну готовність віддати найдорожче за Незалежність. Я бажаю всім нашим воїнам повернутись живими і здоровими, але саме їхні сміливість і вміння сьогодні стоять між нами і окупантом.
 • Під нашим синьо-жовтим прапором українці йдуть в реальні бої. При чому він сьогодні об’єднав тих, хто ще під час Майдану стояв по різні сторони барикад. Зараз солдат внутрішніх військ, який стояв на Грушевського, в одному окопі з бійцем Самооборони Майдану.
Свідомий своєї сили і своєї власної відповідальності за країну громадянин – це найважливіший символ Незалежності
 • Небесна сотня назавжди стане ще одним символом Незалежності. Це героїчний символ, і сотня вже перетворюється на Небесні батальйони. Але цей символ має кожному нагадувати про те, що нехтування власною державою може мати страшні наслідки. 
 • Але крім символів боротьби в нас мають з'являтись і символи побудови нової успішної і чесної країни. І таким новим символом для мене на сьогодні є Український католицький університет – перший вищий учбовий заклад в Україні, де повністю відсутня корупція. І за цим – майбутнє, і заради такого варто боротись за Незалежність.
 • Громадянин – це ще один новий символ країни. Простий українець, який збирає і возить допомогу в зону АТО, медсестра-волонтер, яка виносить поранених з поля бою, пластуни, які, як мурахи, возять через кордон бронежилети, і так далі. Свідомий своєї сили і своєї власної відповідальності за країну громадянин – це найважливіший символ Незалежності.  
ОКСАНА ЗАБУЖКО, писатель
 • Марші футбольних фанів і гімн на стадіонах.
 • Політ Леоніда Каденюка в космос – як привід для першого масового сплеску національної гордості. 
 • В'ячеслав Чорновіл – його політична кар'єра, його газета Час/Time (прекрасна була газета!) і його загибель.
Символ незалежності - це два Майдани, Помаранчевий-2004 і зимовий 2013-2014, що, попри весь свій трагізм, так і не став для Путіна "реваншем" за попередній
 • "Свій" маскульт 1990-х, за наступне 10-ліття майже повністю витіснений російським ("ґлянцеві" Єва і Лель, тижневики ПіК, Арка, Книжник-Review, по ТБ американські серіали з українською озвучкою - Династія, Район Мелроуз, Твін Пікс, Альф, а ще – Леся+Рома, і Територія А Анжеліки Рудницької, і Документ з Юрієм Макаровим, і купа безслідно зниклих музичних гуртів і "зірок" - від Входу в змінному взутті до Юрка Юрченка й Андрія Миколайчука, і т.д.) - цілий затонулий материк, який, проте, встиг означити, як цікаво могла б жити країна, і як із того всього тільки й лишилося, що - Країна мрій (Скрипчина, але тут цю назву й символічно можна вжити).
 • Два Майдани, Помаранчевий-2004 ("Ющенко - ТАК!") - і зимовий 2013-2014, що, попри весь свій трагізм, так і не став для Путіна "реваншем" за попередній, - ось ця сюжетна між ними зв'язка. 
СЕРГЕЙ МЕЛЬНИЧУК, командир батальона Айдар
 • Если честно мы пока от всего зависим. У нас президент зависит от России, от денег. У нас министр обороны тоже зависит от этих вещей. Наши чиновники хоть и "перекрасились", но остались те же. Вот какие у меня ассоциации сейчас.
Если честно мы пока от всего зависим
 • У нас сейчас жестокие бои тут, и сложно что-то сказать позитивное. Мы воюем сейчас с регулярными частями российской армии, а президент и вся верхушка Украины не хотят вводить военное положение. 
 • Но вот сегодня позитивный момент… Я еду – а дети на освобожденных территориях – если мы в детстве играли в мушкетеров, то сейчас они играют в блокпосты. Стоят украинские флаги у них, а они в блокпосты играют. То есть дети все-таки мыслят за Украину.
СЕРГЕЙ ГАРМАШ, главред донецкого информагентства ОстроВ, организатор проукраинских акций на Донбассе, координатор Комитета патриотических сил Донбасса
 • Первая моя ассоциация - это Народное вече 1 декабря 2013 года. Это было первое Вече после избиения студентов. В этот день, выйдя на Майдан, я впервые понял, что в Украине сформировалась политическая нация, что мы - народ.
Вече 1 декабря: я понял, что у страны есть будущее
 • Миллион людей, без особых призывов политиков, сами вышли на улицу, чтоб показать, что они не быдло... В этот день я стал гордиться своей страной и понял, что у нее есть будущее.
 • Остальное, что сразу приходит в голову: национальный флаг, батальон Донбасс, летчица Надежда Савченко, поэтесса Лина Костенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар