середа, 13 серпня 2014 р.

7 таємних фактів про нового митрополита УПЦ МП7 таємних фактів про нового митрополита УПЦ МП


Новий митрополит Київський Онуфрій розпочне війну з ідентифікаційними кодами
1. На відміну від покійного Володимира (Сабодана), новоспечений митрополит УПЦ МП не зможе гарантувати збереження автономії церкви у стосунках з Москвою. Однією з ключових особливостей церковної політики його попередника була багатолітня м"яка проукраїнська позиція, яка сформувалася після "помаранчевої" революції 2004 року. Володимир вирізнявся дипломатичним хистом та великим авторитетом, як серед мирян, так і серед церковних ієрархів, що давало йому значний простір для маневру. Такого простору точно не буде у новообраного митрополита. Адже відсутність достатньої харизми в українській церковній ієрархії та впливу змусить його опиратися на підтримку Москви.


2. Митрополія УПЦ МП при новому керівнику буде залежною від її основних спонсорів: Вадима Новинського та Віктора Нусенкіса. Ці два бізнесмени – перший в минулому громадянин Росії, який і зараз підтримує тісні контакти з Кремлем, а другий – виходець з Донецька, який зараз фактично проживає у Московській області, за даними "ДС" і зробили все можливе, щоб вибори нового митрополита пройшли саме так, як вони пройшли. Тобто, цей фактор лише доводить, що новий митрополит буде цілком і повністю залежний від Москви.

3. Найкращим другом нового митрополита Онуфрія називають самого Московського патріарха Кирила (Гундяєва). Є дані про те, що саме Кирило допомагав майбутньому митрополиту просуватися по церковній ієрархії та сприяв висуненню його кандидатури на пост місцеблюстителя глави УПЦ МП.

4. Митрополит Онуфрій в минулому працював будівельником. Відповідно до його офіційної біографії, під час навчання в Чернівецькому технічному училищі він працював різноробочим в кількох будівельних організаціях Чернівців.

5. Митрополит Онуфрій є одним з найстарших архієреїв УПЦ МП. В цьому році йому виповниться 70 років. Ще будучи семінаристом, майбутній архієрей став (1970) послушником Троїце-Сергієвої лаври. В 1971 році послушник Орест Березовський прийняв чернечий постриг з ім'ям Онуфрій на честь Прп. Онуфрія Великого. Має сан архімандрита. З 1988 по 1990 рр. був намісником Почаївської лаври.

6. Онуфрія вважають симпатиком т.зв. "діомидівської єресі", яка отримала назву від імені колишнього єпископа РПЦ Діомида (Дзюбана). Прихильники Діомида засуджують використання ідентифікаційних кодів, виступають пороти екуменістичного руху і є найконсервативнішим крилом в російському православ"ї.

7. Новий митрополит отримає під контроль значні фінансові ресурси, якими володіє УПЦ МП. Зокрема, за даними "ДС", лише одна капличка, розташована, наприклад, у спальному районі міста, відчисляє щомісяця в загальну церковну касу близько $4 тис. А про те, скільки вона збирає пожертв загалом, можна тільки здогадуватися. Однак, цей приклад дає можливість уявити, які насправді кошти проходять через близько 4 300 приходів, які підконтрольні церкві по всій Україні.

1 коментар:

  1. Достатньо тільки на пику його поглянути і все стає зрозуимілим - ЦЕ "МАСКОВСКІЙ" ЗАПРОДАНЕЦЬ!

    ВідповістиВидалити