У ніч з 24 на 25 грудня католики і протестанти відзначають Різдво Христове. У 145 країнах світу це найважливіше державне і релігійне свято. У всіх католицьких храмах цього вечора проходять Різдвяні богослужіння. Під час служби на вівтарі лежить фігурка немовляти - Ісуса Христа.
Після закінчення урочистої служби та проголошення Різдва Христового, її виносять із храму й урочистою процесією вирушають до вертепу. Різдвяний обряд освячення вертепу завершує грандіозний феєрверк.
Усі католики і протестанти вважають Різдво сімейним святом і поспішають зібратися разом за розкішно накритим столом. Проте в кожній країні є свої звичаї, яких на Різдво завжди намагаються дотримуватися, повідомляє tochka.net.
Сполучені Штати Америки
Американці дуже люблять дарувати одне одному подарунки. Вони складають їх під розкішну ялинку протягом усього передсвяткового тижня.
Діти в різдвяну ніч отримують подарунки від Санта-Клауса й залишають йому під ялинкою цукерки, якщо добрий дідусь зголодніє. Мешканці невеликих міст на Різдво ходять одне до одного в гості і співають різдвяні пісні.
Канада
Увечері 24 грудня діти рано лягають спати, щоб скоріше отримати подарунки від Санти. А дорослі, повернувшись із Різдвяної служби, сідають за пишно накритий святковий стіл.
У переддень Різдва театри організовують концерти різдвяних пісень, на яких панує святкова атмосфера. Актори і глядачі всі разом співають пісні й водять хороводи.
Норвегія
У Норвегії всі діти з нетерпінням чекають на початок спеціальної різдвяної програми по телевізору - вони можуть увесь ранок дивитися мультики. О 3 годині вся сім'я зазвичай іде на святкову службу до церкви. Багато хто цього дня провідують могили померлих родичів.
Увечері всі збираються за урочистою вечерею, після якої вся родина береться за руки й водить хороводи з піснями навколо ялинки. Після обов'язкового чаю з печивом усі відкривають подарунки, які заздалегідь були покладені під ялинку.
Австрія
Австрійці традиційно відзначають Різдво в колі сім'ї. Тут прийнято прикрашати ялинку не іграшками, а шоколадом і мармеладом. Під час урочистої вечері всі одягаються розкішно - у свої найкращі сукні та костюми. Цього вечора прийнято не замикати вхідні двері - будь-якої миті на вечерю можуть прийти друзі або знайомі.
Іспанія
Більшість іспанців обов'язково відвідують Різдвяну месу. Перед її початком вони збираються перед храмом, щоб танцювати, взявшись за руки.
Після богослужіння багато іспанців ідуть до улюбленого ресторану, щоб відзначити Різдво в колі родичів та друзів.
Польща
Напередодні Різдва вся сім'я святково одягається і збирається за урочистою вечерею. Усі діляться облатками - тонкими прісними коржами, які символізують єдність.
За традицією в усіх чотирьох кутках кімнати ставлять снопи хліба, під скатертину кладуть сіно, а на святковий стіл ставлять особливі прибори - в пам'ять про померлих членів родини. За столом усі співають колядок і згадують минулий рік.
Чехія
Чехи прикрашають ялинки ввечері 24 січня, потім дарують одне одному подарунки й сідають усі разом за святковий стіл.
Після вечері прийнято ворожити на яблуках. Яблуко розрізають упоперек. Якщо всередині виходить правильна зірочка, то наступний рік буде вдалим.
Болгарія
Готуватися до Різдва тут починають заздалегідь. Жінки печуть хліб і готують, чоловіки ріжуть порося.
Господар будинку готує товсте поліно для святкового вогнища, яке уособлює "Молодого Бога". Коли він приносить його в дім, то запитує домочадців: "Чи славите ви Молодого Бога?", на що вони обов'язково відповідають: "Славимо, славимо, ласкаво просимо!"
Коли запалюють вогнище, це поліно кладуть посередині. Після урочистої вечері починаються колядки.
Естонія
Готуватися до Різдва естонці починають заздалегідь. Увечері всі вони йдуть до церкви на Різдвяну службу. Багато хто плете різдвяні вінки з ялини, сосни або ялиці, прикрашають їх стрічками й дерев'яними фігурками.
У Святвечір естонці зазвичай ходять у гості, а на Різдво вони збираються за багатим столом усією родиною.
Немає коментарів:
Дописати коментар